V petek, 16. novembra 2018, smo vsi učenci naše šole najprej zaužili tradicionalni slovenski zajtrk. Na mizi smo imeli ržen kruh, maslo, med, mleko in jabolko. Učiteljice so nam povedale, kdo je ta živila pridelal.
Po zajtrku smo se učenci 1. razredov odpravili v Razvanje. Tja smo se odpeljali z avtobusom. Podali smo se do kmetije Černe, kjer sta nas sprejeli prijazni gospe, ki sta nam predstavili kmetijo in nas po njej tudi vodili.
Najprej smo si ogledali prostor, kjer potekajo koline, nato pa klet, kjer kisajo zelje. Sledil je ogled hleva z govedom. Ta hlev je velik, saj imajo veliko število živali. Videli smo še silos, se usedli na traktor, si ogledali še druge priključke traktorja, nato pa še pogledali hleva s pujsi.
Ob koncu so nam ponudili še domača jabolka in jabolčni sok. Tega smo popili ob naši malici.
Na kmetiji je čas hitro minil, zato smo odšli do avtobusne postaje in se odpeljali do šole.
Dan je bil poln lepih doživetij in se ga bomo radi spominjali.

Zapisala: Aleksandra Gorjup