Ker je bil 20. maja svetovni dan čebel in je skoraj sovpadal z otvoritvijo pohorskega medovitega vrta čebelarstva Cesar, smo tudi učenci in učitelji podružnične šole dobili prijazno povabilo, da preživimo pri njih »čebelarski naravoslovni dan«. Zaradi deževnega vremena smo se vabilu odzvali šele 4. 6. 2019, na prelep sončen dan.
Spejela sta nas čebelar g. Marko Cesar in ga. Tanja Verhovnik s svojimi sodelavkami podjetja Verus, ki so nam v uvodu uprizorili poučno igro, nato so se otroci razdeljeni v štiri skupine menjaje vključili v delavnice:
– izdelovanje semenskih bombic,
– izdelovanje čebele-kranjske sivke,
– voden ogled čebelnjaka in pohorskega medovitega vrta,
– ogled filma in pokušina medenih dobrot.

Otroci so ves gasili žejo z ohlajenim medenim napitkom. Preživeli smo poučen, zanimiv, zares pravi čebelarski dopoldan, za kar se iskreno zahvaljujemo vsem organizatorjem.

Pripravila: Marjetka Goljat