PONEDELJEK, 3. 10.
  • plavalni tečaj za učence 3. razredov (do 7. 10.)
  • delavnice za učence podružnične šole v Razvanju ob 8.20 – igrica z naslovom ‚‚MIGAJ PRAVO, JEJ ZDRAVO” – Društvo za Boljši svet (V. Živkovič)
TOREK, 4. 10.  
SREDA, 5. 10.
  • sodelovanje v mednarodnem UNESCO ASP projektu Pletemo niti mreže na gozdni učni poti Hrastje – OŠ Griže (Simona Hartman)
  • delavnice za učence 4. b razreda ob 9. uri v VDC Polž Maribor (T. Vodušek)
  • slovesna podelitev Šilihovih odličij ob 18. uri v dvorani Narodnega doma Maribor

ČETRTEK, 6. 10.

 

  • redna mesečna pogovorna in govorilna ura od 16.30; ob 17. uri skupna govorilna ura po oddelkih za vse starše, sledijo individualne govorilne ure (matična šola)
  • drugi roditeljski sestanek za starše učencev 8. razredov (ERASMUS+ “Living, learning and working in Europa”) ob 17. uri v učilnici II/13 (M. Bunford Selinšek)
  • roditeljski sestanek za starše učencev 9. razredov ob 17. uri v učilnici K3 (Z. Bertalanič Berden)
  • okrogla miza PODOBE VINIKE (v okviru DEKD 2016) za učence 3. VIO med 12.00 in 13.30 v šolski knjižnici (R. Lokar Rutar, M. Colnarič, A. Klemenčič)
  • Kulturni dnevnik za učence 4. d/5. e (red modri) ob 10. uri v Dvorani Union – Kaj je etno glasba? (B. Györköš)
  • sestanek aktiva učiteljev 5. razredov ob 7.15 v učilnici II/3 (M. Robič Ritonja)
PETEK, 7. 10.
  • razredna ura
  • sprejem prvošolcev v Skupnost učencev OŠ Franceta Prešerna in imenovanje učencev tutorjev – učenci 9. razredov ob 8.20 v T1 – matična šola (V. Živkovič, I. Kocmut Žužek)
PONEDELJEK, 10. 10.
  • SIMBIOZA GIBA – stari starši učencev 2.–4. razreda sodelujejo pri urah športa  v T1 (I. Kocmut Žužek, razredniki)
TOREK, 11. 10.
  • SIMBIOZA GIBA – stari starši učencev 2.–4. razreda sodelujejo pri urah športa  v T1 (I. Kocmut Žužek, razredniki)
  • redna mesečna pogovorna in govorilna ura od 16.30; ob 17. uri skupna govorilna ura po oddelkih za vse starše, sledijo individualne govorilne ure (podružnična šola)
SREDA, 12. 10.
  • SIMBIOZA GIBA – stari starši učencev 2.–4. razreda sodelujejo pri urah športa v T1 (I. Kocmut Žužek, razredniki)
ČETRTEK, 13. 10.
  • SIMBIOZA GIBA – stari starši učencev 2.–4. razreda sodelujejo pri urah športa v T1 (I. Kocmut Žužek, razredniki)
  • sestanek aktiva učiteljev 4. razredov ob 7.15 v učilnici II/6 (T. Vodušek)
  • sestanek aktiva učiteljev 2. razredov ob 12.45 v zbornici 1 (M. Povoden)
  • odprtje razstave ročnih del – izdelki učencev podružnične šole ob 17. uri v Domu krajanov v Razvanju (učenci in učitelji podružnične šole)
PETEK, 14. 10.
  • razredna ura – ob svetovnem dnevu hrane in mednarodnem dnevu boja proti revščini (Z. Bertalanič Berden, Z. Harl)
  • delavnice za učence 4. a razreda ob 9. uri v VDC Polž Maribor (B. Trinko)
  • SIMBIOZA GIBA – stari starši učencev 2.–4. razreda sodelujejo pri urah športa v T1 (I. Kocmut Žužek, razredniki)
PONEDELJEK, 17. 10.
  • obisk otrok iz okoliških vrtcev v šoli – med 17. 10. in 28. 10. (V. Živkovič)
TOREK, 18. 10.
  • sestanek aktiva učiteljev 1. razredov ob 12. uri v zbornici 1 (M. Zaner)
SREDA, 19. 10.
  • EVAKUACIJA 1.–9. razred (B. Koražija, razredniki, podružnična šola B. Györköš)
  • 2. ŠPORTNI DAN za učence od 1. do 9. razreda
    • 1. razred – igre z žogo na igrišču Železničar (M. Zaner, razredniki)
    • 2. razred – športne igre na igrišču ŽŠD (M. Povoden, razredniki)
    • 3. razred – pohod Koblarjev zaliv (V. Trampuš, razredniki)
    • 4. razred – pohod Betnavski gozd (T. Vodušek, razredniki)
    • 5. razred – pohod Pekrska gorca (M. Robič Ritonja, učitelji športa, razredniki)
    • 1.–5. razred podružnična šola – gasilske športne igre (razredniki)
    • 6. razred – pohod Piramida (D. Gradišnik, učitelji športa, razredniki)
    • 7. razred – veslanje na simulatorjih – T1 (D. Gradišnik, učitelji športa, razredniki)
    • 8. razred – pohod Kalvarija (D. Gradišnik, učitelji športa, razredniki)
    • 9. razred – rugby – šolsko igrišče (D. Gradišnik, učitelji športa, razredniki)
ČETRTEK, 20. 10.
  • 2. tehniški dan za učence 9. razredov Z razvijanjem ekološke zavesti do temeljnih znanj o stavbarstvu in gradbeništvu – Srednja gradbena šola in gimnazija Maribor (A. Juder, razredniki)
  • 2. tehniški dan za učence 6. razredov – Les: Od začetne ideje do končnega izdelka – Srednja lesarska šola Maribor (A. Juder, razredniki)
  • učenci 7. razredov imajo ta dan pouk
  • srečanje Prešernovih šol v Kranju v okviru Forme vive  (R. Lokar Rutar)
  • 3. pedagoška konferenca ob16. uri v zbornici 2 (Delavnica – Reagiranje na nasilje med učenci (dr. Katja Košir) in Predstavitev Montessori pedagogike (Metka Kodrin)
PETEK, 21. 10.
  • razredna ura (ob dnevu OZN – M. Holler, I. Gradišnik)
  • delavnice za učence 4. c razreda ob 9. uri v VDC Polž Maribor (Sabina Hartman)
  • kulturno-umetniško popoldne  ob krajevnem prazniku ob 17. uri v Domu krajanov v Razvanju (učenci in učitelji podružnične šole, KS Razvanje)
  • sprejem prvošolcev v Skupnost učencev OŠ Franceta Prešerna in imenovanje učencev tutorjev – učenci 5. razredov ob 8.20 – podružnična šola (V. Živkovič)
SOBOTA, 22. 10.
  • ekskurzija za učence od 5. do 9. razreda, ki so prepoznani za nadarjene – razstava v Cankarjevem domu Nikola Tesla – človek prihodnosti  (T. Vodušek, M. Colnarič)
PONEDELJEK, 24. 10.  
TOREK, 25. 10.  
SREDA, 26. 10.
  • 2. tehniški dan za učence 8. razredov Skozi tehnološke procese do kakovostnih  živil – Izobraževalni center Piramida (A. Juder, razredniki)
ČETRTEK, 27. 10.  
PETEK, 28. 10.
  • razredna ura (ob svetovnem dnevu varčevanja – A. Fajfar, ob dnevu reformacije – M. Sevčnikar Krasnik, ob dnevu spomina na mrtve – M. Sevčnikar Krasnik)
  • sodelovanje učencev podružnične šole s kulturnim programom na srečanju starejših občanov v Domu krajanov v Razvanju ob 16. uri (učitelji podružnične šole)
PONEDELJEK, 31. 10.
  • PRAZNIK – DAN REFORMACIJE