Učenci naše šole so se udeležili dveh zgodovinskih kvizov, ki jih organizira Muzej narodne osvoboditve Maribor.
Jakob Benkovič, Gaja Germavc Pušnar in Nejc Mužerlin iz 7. a razreda so v petek, 26. aprila 2019, sodelovali na kvizu ČLOVEKOVO OSVAJANJE VESOLJA IN PRIHOD NA LUNO. Kviz je potekal v Muzeju narodne osvoboditve. Ekipa se je odlično odrezala in dosegla ZLATO PRIZNANJE.
Tine Pahor iz 9. a razreda in Žan Luka Lesnika ter Mateo Šentjurc iz 9. c razreda so sestavljali ekipo, ki je sodelovala na kvizu GENERAL RUDOLF MAISTER. Kviz je potekal v soboto, 18. maja 2019, v vojašnici generala Rudolfa Maistra – kadetnici, in sicer v okviru dneva odprtih vrat vojašnice. Kviz je organiziral Muzej narodne osvoboditve Maribor v sodelovanju z Vojaškim muzejem Slovenske vojske. Tudi ekipa naših devetošolcev je več kot odlično zastopala našo šolo. Prejela je vse možne točke in si s tem prislužila ZLATO PRIZNANJE.
VSEM TEKMOVALCEM ISKERENE ČESTITKE.

img-ca3e81fda0a117c86d0883eb489da672-v

Poročilo pripravila: