12. Otroška varnostna olimpiada (18. 5. 2017)

Policisti Policijske postaje Maribor so letos že dvanajstič zapored priredili Otroško varnostno olimpijado, ki je namenjena učencem četrtih razredov. Na njej četrtošolci skozi igro in skupinskim delom spoznajo pravila za preprečevanje negativnih varnostnih pojavov ter odpravljanja njihovih vzrokov in posledic. Našo šolo je zastopala ekipa desetih učencev z mentorico Tanjo Vodušek.

6. predtekmovanje 12. Otroške varnostne olimpijade je potekalo 18. 5. 2017 na OŠ Ludvika Pliberška Maribor. Pomerilo se je 15 šol. V vseh štirih igrah smo pokazali veliko znanja, spretnosti in požrtvovalnosti. Imeli smo tudi nekaj smole in na koncu dosegli 14. mesto. V odmoru so se nam predstavile intervencijske službe. Imeli smo se zelo lepo.

Zapisala mentorica: TANJA VODUŠEK

Ekipa OŠ Franceta Prešerna Maribor