Drugače na pot – v šolo s kolesom (2024)

V okviru Evropskega tedna mobilnosti smo se v sredo, 18. 9. 2024, z učenci udeležili vzgojno preventivne akcije Drugače na pot – v šolo s kolesom. Namen akcije je zmanjšati potrebo po vsakodnevni uporabi avtomobila, vplivati na potovalne navade mladih in jih spodbuditi k uporabi alternativnih prevoznih sredstev, predstaviti varne kolesarske poti, opozoriti na ukrepe s katerimi je potrebno zagotoviti varnost kolesarjev ter izpeljali učno uro varnega kolesarjenja po mestnih prometnicah.
Slogan letošnje izvedbe Evropskega tedna mobilnosti je UDOBEN JAVNI PROSTOR – ZA VSE, ki poudarja, da lahko vsak posameznik pripomore k zmanjšanju škode z izbiro sebi in okolju prijaznega načina potovanja. Pomembno je, da premislimo o nujnosti vsake vožnje. Pustimo avto doma in se na krajše poti odpravimo s kolesom ali peš.
Na prireditvenem prostoru Trgu Leona Štuklja so potekale tudi spremljevalne dejavnosti.
Učenci so za sodelovanje prejeli majico z znakom evropskega tedna mobilnosti.

Mentorica prometne vzgoje:
Dijana Gradišnik