Erasmus+

Uradne informacije o našem ERASMUS+ KA2 projektu “Living, learning and working in Europe” najdete na spletni povezavi:

ČASOVNICA DOGODKOV
v okviru Erasmus+ Ka2 projekta
»Living, Learning & Working in Europe«

• PREDSTAVITEV trenutnih rezultatov in učinkov projekta – 8. 3. 2018 – Svetu zavoda OŠ Franceta Prešerna (Maja Horvat, Jakob Soršak)
  • KAKO NAPISATI ŽIVLJENJEPIS (CV)? – 23. 2. 2018 – predstavitev navodil in primerov za pisanje življenjepisa za sedmošolce (Maja Horvat, Jakob Soršak in Vitja Kovačević)

• 17. 11. 017 – predstavitev projektnih ciljev, učinkov in poteka dela projektnih partnerjev
  • 16. 11. 2017 – obisk Siderie Mayador. Manuel Busto Amandi – predstavitev dela in pregled profila poklicev
  • 15. 11.2017 – obisk podjetja Vivarium, ki podpira in mentorira start-up podjetnike – predstavitev vnosa novosti virtualne in mešane realnosti v posel – zavedanje spremembe pri upadanju prejšnjih in rasti računalniških poklicev – priprava profilov poklicev za kateri ni potrebna univerzitetna izobrazba.
  • 14. 11. 2017 – obisk podjetja Valnalon, ki podpira in mentorira start-up ideje in podjetnike: delavnica – pripravi igro s stvarni iz škatle (čas 20 minut – delo v 4 skupinah – predstavitev  idej)

• 13. 11. 2017 – I.E.S. Pérez de Alaya  – predstavitev projekta vodstvu šole –  evalvacija rezultatov pisanja CV z vseh parterskih šol  – ogled znamenitosti Ovieda

• URADNA PREDSTAVITEV PROJEKTA ŠIRŠI JAVNOSTI –
    Četrtek, 30. 3. 2017, ob 17.00 uri v šolski jedilnici

• OBISK PARTNERSKIH ŠOL iz Nemčije (Großkorbetha) in Španije (Oviedo) – od 27. 3. 2017 do 31. 3. 2017 – potek aktivnosti v okviru projekta Erasmus+ KA2 »Living, Learning & Working in Europe«
Več lahko preberete na

Oglejte si video z JAVNE SLAVNOSTNE PREDSTAVITVE PROJEKTA (Pripravila ga je BKTV.)

• Pisanje življenjepisa – poskus – med 6. in 8. 3. 2017 – vsi osmošolci poskusijo ponovno napisati življenjepis (CV) po skupni predstavitvi navodil in primerov
  • PREDSTAVITEV PROJEKTA Svetu staršev OŠ Franceta Prešerna – 2. 3. 2017 – Marjetka Bunford Selinšek (vodja in koordinatorica projekta)  predstavi projekt Erasmus+ KA2 »Living, Learning & Working in Europe« predstavnikom Sveta staršev
  • KAKO NAPISATI ŽIVLJENJEPIS (CV)? – februar 2017 – predstavitev navodil in primerov za pisanje življenjepisa za vse osmošolce (Erasmus tim)
  • Pisanje življenjepisa – poskus – med 13. in 16. 2. 2017 – vsi osmošolci prvič poskusijo napisati življenjepis (CV) brez predhodnih navodil
  • Pisanje prošenj za službo – poskus – med 16. in 19. 1. 2017 – vsi osmošolci poskusijo ponovno napisati prošnje za službe po skupni predstavitvi
  • KAKO NAPISATI PROŠNJO ZA SLUŽBO? – januar 2017 – predstavitev navodil in primerov za pisanje prošnje za službo za vse osmošolce (Erasmus tim)
  • Pisanje prošenj za službo – poskus – med 10. in 12. 1. 2017 – vsi osmošolci prvič poskusijo napisati prošnje za službe brez predhodnih navodil
  • TRŽNICA POKLICEV – 24. 11. 2016 – predstavitev projekta Erasmus+ KA2 »Living, Learning & Working in Europe« staršem in otrokom, ki so se oglasili na tržnici poklicev, ki je potekala na OŠ Franceta Prešerna (sodelujoče učenke: Ena Ilievska, Maja Horvat, Eva Ribič, Sara Žmavc, Ana Maria Bošak, Alma Sajko)

[Not a valid template]

• PREDSTAVITEV ŠOLSKIH SISTEMOV – oktober 2016 –vsem osmošolcem (sodelujoče učenke: Sara Žmavc & Eva Ribič – slovenski šolski sistem; Alma Sajko, Ena Ilievska – nemški šolski sistem; Maja Horvat – španski šolski sistem)
  • PREDSTAVITEV PROJEKTA – 7. 10. 2016 – Marjetka Bunford Selinšek (koordinatorica) je predstavila projekt Erasmus+ KA2 »Living, Learning & Working in Europe« vsem osmošolcem (8.a, 8.b, 8.c)

[Not a valid template]

• PREDSTAVITEV PROJEKTA – 6. 10. 2016 – Marjetka Bunford Selinšek (vodja in koordinatorica projekta) je predstavila projekt Erasmus+ KA2 »Living, Learning & Working in Europe« vsem staršem osmošolcem (8.a, 8.b, 8.c) med 17:00 – 17:20

[Not a valid template]

• TRANSNATIONAL MEATING IN GROßKORBETHA – potovanje na delovni sestanek koordinatoric projekta Erasmus+ KA2 »Living, learning and working in Europe«, ki je potekal v Großkorbethi (planiranje dela do leta 2018 (Marjetka Bunford Selinšek & Andreja Vračko).

Predstavitev si lahko ogledate tudi v PDF obliki:
Living, Learning and Working in Europe Erasmus 3 (marec 2017, )