GOSTOVANJE AKTUALNEGA DOBITNIKA VEČERNICE SEBASTIJANA PREGLJA

V torek, 14. junija 2022, smo v okviru največjega literarnega festivala v Mariboru »Ko te napiše knjiga«   gostovali aktualnega dobitnika večernice.

Sebastijan Pregelj je v naši šolski knjižnici skupaj z gospo Darko Tancer-Kajnih, urednico revije Otrok in knjiga, spregovoril o Zgodbah s konca kamene dobe.

Vrnitev je šesti del zbirke, ki je namenjena bralcem prvega ter tistim v drugem bralnem obdobju.

Tematiko življenja koliščarjev je pisatelj predstavil našim učencem 4. , 5. in 6. razredov.

Sebastijan Pregelj je prejemnik 25. večernice za najboljšo slovensko mladinsko literarno delo preteklega leta.

Učenci so pisatelju postavljali zanimiva vprašanja, ker so napete dogodivščine dečka Brina že prebrali.

Srečanje smo zaključili s pisateljevim dragocenim sporočilom učencem o radovednosti , čudenju, želji po raziskovanju in odkrivanju.

Irena Gradišnik

Šolska knjižnica