Knjižni sejem

Spoštovani starši, dragi učenci!

Ob praznovanju 85. obletnice bo 3. junija 2022 kar nekaj dejavnosti povezanih  s knjigo, branjem in pripovedovanjem.

»Brati pomeni početi podvige« (T. Pavček)

Na pobudo Sveta staršev bomo organizirali KNJIŽNI SEJEM.

2. junija bo knjižni sejem postavljen v obeh avlah šole.

Zamenjava knjig bo možna s kupončkom. Za podarjene knjige boste učenci dobili kuponček, s katerim si boste na knjižnem sejmu lahko izbrali drugo knjigo.

Prosimo Vas, spoštovani starši, dragi učenci, da donirate knjige za knjižni sejem.

Akcija zbiranja knjig poteka od 2. aprila do 13. maja 2022.

3. junija bo pol ure pred osrednjo prireditvijo ob 85. obletnici naše šolske stavbe na Žolgarjevi pred atrijem postavljen knjižni sejem za starše.

Tudi po prireditvi se boste lahko ustavili ob sejmu in izbrali knjige.

Takrat bo možnost prostovoljnih prispevkov za šolski sklad.

3. junija bomo v dopoldanskem času v naših učilnicah gostili nekaj staršev, ki bodo brali in pripovedovali učencem.

Dve večji literarni delavnici načrtujemo 3. junija za učence, ki boste opravili bralno značko v tem šolskem letu.

Za učence od 1. do 5. razreda bo srečanje v telovadnici s pravljičarko Špelo Frlic.

Za učence od 6. do 9. razreda bo srečanje v šolski knjižnici s pisateljem Janom Bilodjeričem.

V okviru praznovanja smo razpisali tudi literarni in likovni natečaj »Knjiga je živa«. Podrobnejše informacije najdete na povezavi.

Za zaključek bralne sezone pa vabimo vse pridne bralce na NOČ BRANJA, ki bo 20. maja.

Irena Gradišnik                                                                                   Damjan Pihler

Šolska knjižnica                                                                                   Ravnatelj OŠ Franceta Prešerna