OBISK AVTORICE ADELE TARIEL

V okviru projekta Utrip evropske literature smo v šolski knjižnici gostili francosko pisateljico Adele Tariel.

Avtorica je skupaj z ilustratorko Julie de Terssac ustvarila zanimivo slikanico 1000 krav, ki je pravkar izšla pri Založbi Pivec.

Utrip evropske literature je projekt, ki je bil zasnovan leta 2015.

V programu 2020 in 2021 se je projekt razširil tudi na področje otroške in mladinske književnosti.

Slovenskim bralcem z izbranimi knjigami prikažejo aktualne in pereče teme, ki zadevajo sodobnega evropskega človeka.

V sklopu projekta Založba Pivec medgeneracijsko povezuje in interaktivno predstavlja leposlovna dela.

Za učence 3. razredov, ki so opravili bralno značko v tem šolskem letu, je bil dogodek zelo poučen in zanimiv.

Učenci 2. a razreda so vsi opravili pripovedovanje za bralno značko in bili srečanja s pisateljico zelo veseli.

Pa še misel pisateljice…

I want to thank you from the bottom of my heart for your warm welcome last week. I was touched by the interest and the ability of listen to all the pupils. I hope i will be back one day. This trip will remain in my memory anyway!
Best wishes,
Adèle