Projekt Holiday Card Exchange

V šolskem letu 2022/2023

Preberite prispevek objavljen v decembru 2022.

V šolskem letu 2019/2020

V šolskem letu 2019/20 sodelujemo v projektu HOLIDAY CARD EXCHANGE, ki poteka pod okriljem iEARN Collaboration Centre. Namenjen je predvsem učencem 3. razredov, ki na ta način spoznavajo kulturo in tradicijo drugih držav. Sodelujejo tudi učenci 4. razredov, ki obiskujejo interesno dejavnost Angleščina za radovedne. Sodelujemo smo s 7 partnerskimi šolami iz različnih držav po svetu – Tajvan (2 šoli), Avstralija, Indija, Poljska, Belorusija in Rusija. Naše sodelovanje poteka preko izmenjave prazničnih voščilnic in drugih izdelkov, ki smo jih pripravili v predprazničnem času. Ko bodo vse lepe želje prišle na prave naslove, se bomo poleg dopisovanja preko elektronske pošte, poskusili povezati tudi preko video klepetalnic.

Kaj smo počeli…

Pri pouku angleškega jezika in interesne dejavnosti, smo se seznanili s projektom. Navdušeno smo začeli izdelovati voščilnice in zbirati praznične misli, ki smo jih zapisali v angleškem jeziku. Vsako uro smo nestrpno pričakovali, če je že prišla kakšna pošta za nas. Naučili smo se tudi veliko o drugih kulturah, zanimivih običajih in krajih, kjer živijo.

Prihodnje leto zagotovo spet zavihamo rokave, morda pa pride kakšna pošta tudi iz daljne Afrike.

P.S.: Voščilnice, ki bodo še prispele, vam kmalu pokažemo.

Učenci 3. in 4. razredov z učiteljico Ksenijo