Nacionalno preverjanje znanja 2023/2024

Spoštovani starši/skrbniki, drage učenke in učenci!

Prvomajske počitnice so za nami.

V tem in prihodnjem tednu bo za učence 6. in 9. razredov potekalo nacionalno preverjanje znanja (NPZ).

Datumi nacionalnega preverjanja znanja so sledeči:

• torek, 7. 5. 2024, slovenščina (6. in 9. razred)
  • četrtek, 9. 5. 2024, matematika (6. in 9. razred)
  • ponedeljek, 13. 5. 2024, angleščina (6. razred) in likovna umetnost (9. razred)

Organizacija pouka v času pisanja NPZ

1. do 5. razred
Učenci od 1. do 5. razreda bodo imeli na dneve pisanja NPZ nemoten pouk po ustaljenem urniku.

6. in 9. razred
Učenci se zberejo pred šolo ob 7.50. Ob 8. uri gredo skupaj z nadzornimi učitelji v učilnice, kjer bodo pisali NPZ. V avli bodo objavljeni razporedi učencev po učilnicah.
Začetek pisanja NPZ bo ob 8.15, zaključek pa 9.15. V primeru zamude učenci ne morejo več vstopiti v šolo in pristopiti k pisanju NPZ. Po zaključku pisanja NPZ učenci nadaljujejo s poukom po urniku v učilnici, v kateri so pisali NPZ. Ob 9.55 se preselijo v učilnico v kateri bi imeli sicer pouk po urniku 3. šolsko uro (oz. učilnico, v kateri običajno ob teh dnevih malicajo). Malica poteka kot običajno. Po malici sledi pouk po rednem urniku.
Učenci 6. razredov, ki ne pišejo NPZ, v šolo pridejo ob 9.15 in se pridružijo pouku.

7. in 8. razred
Učenci oddelkov, ki bodo po dogovoru s posameznimi učitelji te dneve imeli pouk v času pisanja NPZ (torej 1., 2. ali 3. šolsko uro), upoštevajo navodila teh učiteljev. V kolikor imajo pouk v učilnicah K2, K3, K4, K5 ali stari telovadnici (tel2), se zberejo pred staro telovadnico (leva stran). V kolikor imajo pouk v učilnici I/5 ali novi telovadnici (tel1 in tel4) se zberejo na šolskem igrišču (desna stran). Učenci se zberejo največ 10 minut pred pričetkom pouka.
Ostali učenci 7. in 8. razredov pridejo v šolo ob 9.55 in gredo na malico v učilnice po ustaljenem redu. Pouk se nadaljuje ob 10.15 po rednem urniku.