Obisk zobozdravnika in jesenski pohod

V ponedeljek , 21. oktobra, smo imeli učenci 1. razreda sistematski zobozdravniški pregled. Zobozdravniški pregledi za učence 1. razredov v sklopu šole so ključnega pomena za zgodnje odkrivanje zobnih bolezni in spodbujanje pravilne ustne higiene. Zobozdravstveni pregledi omogočajo preventivno odkrivanje kariesa in drugih težav, kar pomaga preprečevati dolgotrajne zaplete. Poleg tega otroci skozi te preglede pridobijo dragoceno znanje o skrbi za svoje zobe, kar jih spodbuja k redni ustni higieni.

Po obisku zobozdravnika smo se odpravili na jesenski sprehod v bližnji park. Vreme je bilo sončno in ravno prav toplo za prijeten sprehod. Med potjo smo se ustavili ob različnih drevesih in opazovali njihove liste, plodove in barve. Opazili smo veliko kostanjev, ki so že padli na tla, pa tudi nekaj gob, ki so rasle pod drevesi. Otroci so z veseljem nabirali žir in kostanj ter se učili o različnih vrstah dreves v parku.

Sprehod smo zaključili z igro na travniku, kjer smo tekli, se igrali in uživali v naravi. Ta dan je bil poln novih izkušenj, ki smo jih s pridom izkoristili tako za učenje kot za zabavo.

Anja M. Nedeljko