TEDEN OTROKA V 1. RAZREDIH

Od 7. do 11. 10. 2024 smo tudi na naši šoli posvetili otrokom, saj je bil ta teden teden otroka. Teden smo preživeli malo drugače kot po navadi. V ponedeljek smo obiskali našo šolsko knjižnico, kjer smo se preizkusili v knjižnem kvizu o poznavanju pravljic. Ga. knjižničarka Irena nas je pohvalila, saj smo bili v poznavanju pravljic več kot odlični. V sredo so nam prišli predstaviti Mini Chess. Skozi plesne gibe smo se naučili imena šahovskih figur in se preizkusili v različnih igrah, povezanih s šahom in šahovskimi figurami.

Teden otroka smo zaključili s sprejetjem v skupnost šole Franceta Prešerna. S Hano, predsednico skupnosti šole smo izrekli prvo šolsko obljubo. Obljubili smo, da bomo redno hodili v šolo, da se bomo pridno učili, bili spoštljivi do sošolcev in učiteljic in, da bomo lepo skrbeli za naše okolje. Prejeli smo listine in čokolado. Veseli smo, da sedaj pripadamo skupnosti šole.

Razen teh treh dejavnosti smo veliko časa namenili pravljicam, skupni igri in prijateljskem odnosu.

Zapisala Milena Zaner