30. državno tekmovanje “Kaj veš o prometu” (27. 5. 2023)

V soboto, 27. maja 2023, smo v zelo zgodnjih jutranjih urah odšli v Novo Gorico, kjer je bilo državno tekmovanje “Kaj veš o prometu”. Tekmovanje je bilo na površinah Osnovne šole Frana Erjavca Nova Gorica ter dijaškega doma Nova Gorica pod pokroviteljstvom župana Občine Nova Gorica ter v soorganizaciji Sveta za preventivo in vzgojo v cestnem prometu občine Nova Gorica in javne agencije RS za varnost prometa.

Državnega tekmovanja so se lahko udeležili najbolje uvrščeni tekmovalci s kvalifikacij predhodnega občinskega oziroma medobčinskega tekmovanja. Našo šolo je zastopal Emir Omerdić iz 9. a razreda.

Tekmovanje je obsegalo:

• Preverjanje teoretičnega znanja s pomočjo računalnika z vprašanji o cestno-prometnih predpisih, opremi kolesa in etiki v prometu.
  • Ocenjevalno vožnjo po prometnih površinah.
  • Spretnostno vožnjo na poligonu.
  • Za popestritev na tekmovanju so na prireditvenem prostoru bile različne dejavnosti.
  • Vsi tekmovalci so za sodelovanje prejeli kolesarsko čelado in druge praktične nagrade in priznanje za sodelovanje.

Mentorica: Dijana Gradišnik