Šola v naravi – 6. razred (14. 6. – 16. 6. 2023)

Šestošolci smo se tik pred koncem šolskega leta udeležili tridnevne šole v naravi (Hotel Jakec, RTC Trije kralji), katere strokovni pedagoški program je zajemal:
1.dan: pohod do Partizanske bolnišnice Jesen, pripravo tabornega ognja in kresovanje s peko krompirja;
2.dan: pohod do Črnega jezera in Osankarice ter vrnitev po gozdni učni poti, popoldanske delavnice orientacije in bowling
3.dan: pospravljanje sob in orientacijski pohod

Najpomembnejša pa je bila sprostitev na svežem zraku s številnimi športnimi aktivnostmi, ob katerih smo neznansko uživali. Ob vseh dejavnostih smo razvijali še vztrajnost, potrpežljivost in socialne veščine. V hotelu Jakec nas je prijazno osebje razvajalo z okusnimi obroki, še posebej so se trudili za tiste učence, ki imajo posebne prehranjevalne navade.
Vsi učitelji spremljevalci smo bili enakega mnenja, da so se naši šestošolci odlično izkazali, saj se je naša šola v naravi mirno in srečno iztekla.

Zapisala: Simona Hartman, prof.